Vrh F

V pátek 15.3.2019 se Ginger narodilo 7 krásných šťěňátek.

  1. Wokin (Fabian) – pes, černý s bílými znaky
  2. Chalky (Faramir) – pes, černý s bílými znaky
  3. Avi (Falka) – fena, černá s bílými znaky a pálením
  4. Sempre (Faith) – fena, blue merle s bílými znaky a pálením
  5. Užovka (Flashka) – fena, černá s bílými znaky a pálením
  6. Wiksa (Fidorka)  – fena, černá s bílými znaky a pálením
  7. Flare (Flare) – fena, blue merle s bílými znaky a pálením

Rodiče

První připouštění proběhlo 13.01.2019, štěňátka očekáváme v polovině března.

Pro vrh F jsme poprvé vybrali českého ženicha Boomerang Valkar (Grippena). Grippen sám pochází z naší chovatelské stanice stejně jako Draka Valkar (Ginger) a je to tedy kombinace dvou nepříbuzných linií Valkaru. Velmi podobné spojení bylo již jednou uskutečněno chovatelskou stanicí Lucky Aussies, které přineslo do světa pracovních psů jedince s výbornými nejen zdravotními, ale i soutěžními výsledky.

Věříme, že tento vrh přinese sportovní nadšence, s vynikajícími zdravotními výsledky a zapálením do práce se svými novými majiteli.

Ginger (Draka Valkar)

Ginger jsme si z našeho vrhu vybírali jako energetickou divošku s podobně divokým zbarvením, a jak se brzy ukázalo také velmi inteligentní a pracovitou divošku. Naopak zpočátku se zdálo, že by chtěla cvičit a pracovat neustále a jako správný psí puberťák to i náležitě vyžadovala (naštěstí v jejím případě nikdy nedošlo k pohromě způsobené kousáním, žvýkáním a ničením uff ). Ginger se věnuje s Mirkou agility a je to náš první pes, který byl od počátku vychováván shapingem. Po letech závodění s našimi prvními fenkami Katií a Aryou, máme dnes psí sporty spíše jako koníček, a proto u Ginger nehledejte poháry a medaile za vítězství. Její sourozenci jsou však důkazem, že tyto geny nesou neuvěřitelné nadšení do práce. Jedním z nejznámějších je její bratr D’Artagnan Valkar, který má za sebou spolu s Patrikem nespočet závodů v dogfrisbee a pyšní se účastí na mistrovství světa nebo třeba 1. místem v mistrovství Čr, nebo její sestra Daikira (Kira), která má skvělé výsledky jak v agility, tak v dogfrisbee. Ale i ostatní Déčka dosahují se svými páníčky úžasných výsledků a my jsme na ně za to náležitě pyšní.

Grippen (Boomerang Valkar) – Grippenův web

Grippen pochází z vrhu B po mé feně Arye (All By Myslef Diandra) a jeho otcem je Imagineer’s Incredible Lad z nizozemské chovatelské stanice. Jeho majitelkou je Bára Hynková, která se s ním věnuje především agility, ale věnují se i poslušnosti, obranám, dogtrekingu, stopám nebo dogfrisbee. Dalo by se říci, že Grippen měl možnost díky Báře ukázat svou všestrannost a zápal do téměř jakékoliv práce. S Bárou tvoří sehraný tým a mají za sebou mnoho velmi úspěšných závodů. Po stránce konstituce, je pro mě Grippen příkladem krásné stavby těla pracovního australského ovčáka. Povahově podědil mnohé po jeho mamince Arye, oba dva jsou věrní a láskyplní společníci, kteří věnují většinu  pozornosti svým vyvoleným páníčkům.

Grippenův trénink: https://www.youtube.com/watch?v=A9Rpf2q2aNQ&t=37s